Wczytuję dane...
Model: MIG 350 C IGBT
Realizacja zamówienia: 3 dni
Koszt wysyłki od: 10.00 PLN
Producent: Magnum
Oblicz ratę

Spawarka wykonana w najwyższej technologii inwerterowej opartej o tranzystory bipolarne IGBT. Maszyna ta jest spawarką najwyższej klasy w marce Magnum, zastosowano w niej najlepsze i sprawdzone technologie oraz rozwiązania.

Urządzenia z serii IGBT są profesjonalnymi półautomatami spawalniczymi przeznaczonymi do spawania stali niskowęglowej i niskostopowej (MAG), stali stopowych (MIG) oraz aluminium i jego stopów. Urządzenie to posiada możliwość spawania standardowymi elektrodami otulonymi. Źródło prądu zostało zbudowane na tranzystorach IGBT zapewniających minimum zakłóceń elektromagnetycznych, małe straty mocy w układach podstawowych, umożliwiają zwiększenie wydajności i niezawodności źródła prądu. Bardzo wysoka wydajność, przekładająca się bezpośrednio na mniejsze zużycie energii oraz wysoka częstotliwość przełączania zapewniają błyskawiczne dostosowanie prądu do zmian parametrów w czasie spawania.

Technologia IGBT to system redukcji napięcia, zapewniający dodatkowe bezpieczeństwo przed porażeniem prądem w zawilgoconym środowisku i ułatwiający zajarzanie łuku elektrycznego

Do najważniejszych zalet należy możliwość spawania metodą dotykową TIG LIFT. Zapalanie łuku odbywa się przez lekkie potarcie elektrody nietopliwej o spawany materiał. Urządzenie MIG 350 IGBT posiada funkcję VRD.   Funkcja ta wyłącza zasilanie w ciągu milisekund po zakończeniu spawania i redukuje napięcie na elektrodzie otulonej do bezpiecznego poziomu. Ponowna próba rozpoczęcia spawania uruchamia urządzenie i pozwala zajarzyć łuk.

Podawanie drutu realizuje cztero-rolkowy mechanizm podający zapewniający stabilność procesu spawania nawet przy długich uchwytach spawalniczych.

Gwarancja: 12 miesięcy

Parametry:

Napięcie biegu jałowego 15-44 V
Prąd spawania 350 A
Cykl pracy 60%
Napięcie zasilania 400 V
Zakres regulacji płynny
Zabezpieczenie prądowe 25 A
Stopień ochrony IP 21S
Waga 60 kg
Polecamy